Rematch to proces poszukiwania nowej rodziny goszczącej, gdy okaże się, że współpraca z obecną rodziną goszczącą nie najlepiej się układa się i nie widać żadnych szans na poprawę sytuacji. Decyzja o uruchomieniu procesu rematchu jest jednak decyzją bardzo poważną. Właśnie dlatego każda au pair zachęcana jest do dołożenia wszelkich starań przy wyborze rodziny goszczącej przed wyjazdem do USA. Należy kierować się przede zgodnością charakterów, poczuciem „dopasowania” do siebie oraz własną gotowością do spełnienia wymagań danej rodziny i oczekiwań dzieci. Lokalizacja w której mieszka dana rodzina goszcząca powinna mieć znaczenie drugorzędne.
Jeżeli jednak podczas wyjazdu dojdzie do sytuacji, w której dalsza współpraca z rodziną goszczącą wydaje się niemożliwa i zastanawiamy się nad rematchem, należy to przedyskutować z lokalną koordynatorką Au Pair in America w USA oraz w razie potrzeby skonsultować tę decyzję również z biurami w USA oraz w Warszawie.
Au Pair in America nie gwarantuje znalezienia nowej rodziny goszczącej. Choć rodzin goszczących są tysiące, jest kilka czynników, które mogą utrudnić lub nawet uniemożliwić ponowny placement. Dobra wiadomość jest taka, że przeważająca liczba au pair podczas rematchu szczęśliwie znajduje nową rodzinę goszczącą. Od momentu rozpoczęcia rematchu wiele rodzin ma możliwość przeglądać profile au pair. Gdy według nich zaistnieje szansa na dopasowanie się do siebie, skontaktują się z nią bezpośrednio.
Od czasu podjęcia decyzji o rematchu i zaakceptowaniu jej przez biuro Au Pair in America w USA, poszukiwanie nowej rodziny będzie trwało maksimum 2 tygodnie. W tym dwutygodniowym okresie au pair pozostaje w domu dotychczasowej rodziny, pracuje i pozostając w kontakcie z biurem APiA w USA, oczekuje na kontakt ze strony Host Rodzin.
Jeżeli w dwutygodniowym okresie rematchu au pair nie dopasuje się z żadną nową rodziną (z jakichkolwiek powodów), zobowiązana będzie do opuszczenia domu rodziny goszczącej i powrotu do Polski na koszt własny (cena biletu lotniczego – ok. 600-800 USD) w przeciągu max. 7 dni od momentu upływu dwóch tygodni tego procesu. Dokładna data zależy od decyzji Au Pair in America na drodze uzgodnień w uczestniczką.
Wszelkie koszty pobytu w USA od momentu opuszczenia domu rodziny goszczącej do momentu wylotu ponosi sama au pair. Ani Au Pair in America, ani rodzina goszcząca nie finansuje od tego momentu noclegów, przejazdów, wyżywienia ani żadnych innych kosztów pojawiających się w tym okresie, a au pair zobowiązana jest stawić się w wyznaczonym terminie na lot do Polski. W przypadku niestawienia się na lotnisku, agencja Au Pair in America zobowiązana jest przez Departament Stanu USA do zgłoszenia tego faktu, co zostaje następnie odnotowane w systemach USA. Powoduje to jednocześnie unieważnienie dokumentów uczestnika i najprawdopodobniej niemożność powtórnego wjazdu na teren USA.
Tylko w przypadku trudnego konfliktu z rodziną goszczącą lub innych sytuacji zagrażających bezpieczeństwu au pair, dzieci pozostających pod jej opieką bądź innych członków rodziny, agencja Au Pair in America może postanowić o wcześniejszej wyprowadzce au pair z dotychczasowego miejsca zamieszkania. W takim przypadku, lokalna Community Counselor zorientuje się, jakie możliwości nocowania ma au pair po opuszczeniu domu host family. W clusterze znajduje się bowiem zazwyczaj wiele innych au pair, które mogą ją zaprosić do siebie. Jeśli au pair takich możliwości nie ma, Community Counselor z reguły zapewnia au pair nocleg w swoim własnym domu lub organizuje go w bliskiej okolicy (hostel/hotel itp.) – ale tylko do momentu upływu 2 tygodni rematchu. Po tym okresie, jeśli nowa rodzina nie znajdzie się, au pair musi wrócić do Polski.
Warto dokładnie znać i rozumieć powyższe zasady, ponieważ zgłaszając się do programu w pełni je akceptujemy. Są one zawarte i opisane w „Terms and Conditions” programu, jak również w wielu innych materiałach, dokumentach i mailach przysyłanych au pair bezpośrednio z centralnego biura programu. Omawiane są również szczegółowo podczas Orientation.