Koszty dodatkowe
- opłata za rozpatrzenie wniosku wizowego w Ambasadzie USA: 185 USD (płatne w PLN po kursie ogłoszonym przez ambasadę)
- zaświadczenie o niekaralności: 20-30 PLN
- wydanie Międzynarodowego Prawa Jazdy: ok. 35 PLN
W zamian otrzymujesz:
- bezpłatny bilet lotniczy w obie strony
- szkolenie Orientation online realizowane na profesjonalnej platformie jeszcze przed wylotem do USA
- 3-dniowe szkolenie w Nowym Jorku z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem
- własny pokój i pełne wyżywienie podczas całego pobytu u rodziny goszczącej
- ubezpieczenie medyczne o wartości 250,000 USD z możliwością rozszerzenia pakietu
- 2 tygodnie płatnego urlopu
- dodatkowe 500 USD na edukację (w programie EduCare: 1000 USD)
- 13-ty miesiąc na podróżowanie!
- kieszonkowe – Departament Stanu USA ustala minimalną kwotę kieszonkowego, biorąc pod uwagę koszty rodziny goszczącej związane z tygodniowym zakwaterowaniem i wyżywieniem au pair. Rodziny goszczące oraz au pair, mogą wspólnie ustalić wyższe kieszonkowe niż prawnie ustalone minimum:
– Au Pair in America: 195,75 USD tygodniowo (ok. 10,200 USD rocznie)
– Au Pair Extraordinaire: 300,00 USD tygodniowo (ok. 15,600 USD rocznie)
– EduCare in America: 146,81 USD tygodniowo (ok. 7,600 USD rocznie) - opiekę lokalnego koordynatora mieszkającego w Twojej okolicy w USA
- dostęp do bezpłatnej, całodobowej linii telefonicznej dla au pair w USA
- całoroczną pomoc i opiekę biur w USA, Wielkiej Brytanii i Polsce
Uwaga ważne!
- Jeżeli Twój program nastąpi w kolejnym roku kalendarzowym, cena programu oraz ubezpieczenia może ulec zmianie.
- Możliwość rozszerzenia ubezpieczenia medycznego (szczegóły znajdziesz tutaj).
- Dodatek na naukę w wysokości USD 500 (EduCare: USD 1000) pozwala najczęściej na udział w kursie w wymiarze do 3 godzin tygodniowo (EduCare: do 6 godzin). Wybór kierunku należy do Ciebie, pamiętaj jednak, by skonsultować go ze swoją lokalną koordynatorką i dowiedzieć się, czy dany kurs zostanie uznany przez instytucję pod koniec programu. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz bardziej specjalistyczny kurs (np. kurs gotowania), jego koszt może być wyższy niż $500, dlatego warto przygotować sobie odpowiednią kwotę na pokrycie różnicy z własnych środków.
- Niektóre uczelnie wymagają od zagranicznych studentów zdania egzaminu TOEFL (egzamin ze znajomości języka angielskiego). Jeżeli nie posiadasz certyfikatu TOEFL, a wybierzesz kursy, które będą tego wymagały – najprawdopodobniej będziesz musiał zapisać się na kurs języka angielskiego przed podjęciem nauki na uczelni. Jeśli przed wyjazdem zdecydujesz się na podjęcie danego kursu, który skonsultujesz ze swoją lokalną koordynatorką i okaże się, że wymogiem jest posiadanie certyfikatu TOEFL, zachęcamy do zdania egzaminu przed rozpoczęciem programu. Uczestniczenie w większości kursów nie wymaga certyfikatu TOEFL, więc zdanie egzaminu nie jest wymagane od uczestników programu. Więcej informacji o egzaminie TOEFL.
- Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania prawa amerykańskiego, także w kwestii podatków. Wysokość podatku, który powinien zapłacić uczestnik, to ok. 9-11% otrzymanej kwoty kieszonkowego. Zalecamy więc odkładać z każdej wypłaty co najmniej po 10%, by w okresie rozliczeniowym mieć przygotowaną odpowiednią sumę.
Dokładniejsze informacje na temat podatków podaje lokalny koordynator lub biuro Au Pair in America w USA. Przy rozliczaniu podatków może okazać się pomocne skorzystanie z usług lokalnej firmy doradztwa podatkowego – koszt takiej usługi to około 100 USD. Podatek oblicza się zazwyczaj w zależności od liczby przepracowanych tygodni oraz wysokości kieszonkowego. Przykładowo, w przypadku programu Au Pair in America Classic przy pracy przez rok (52 tygodnie) Au Pair powinna odprowadzić ok. $1018 podatku.